Kā uzstādīt WordPress – pamācība iesācējiem

by Rinalds 3,928 views0

Kā uzstādīt WordPress

WordPress ir mūsdienīgs blogu dzinējs, kas nu jau ir kļuvis par populārāko izvēli ļoti daudziem. Ja agrāk WordPress bija domāts blogeriem, lai izveidotu rakstus, tad tagad WordPress ir kļuvis par ātru un vienkāršu risinājumu ja ir vēlme veidot blogu, uzņēmuma mājaslapu, e-veikalu vai pat sociālo tīklu. Šoreiz pastāstīšu par to kā uzstādīt WordPress uz sava hostinga. Ja neesi pārliecināts par hostingu vai domēnu tad iesaku izlasīt – Kas jāzina par hostingu un domēnu?

Kā uzstādīt WordPress ar cPanel

cPanel ir viena no populārākajām sistēmām ko izmanto hostinga kompānijas. Ja esi izvēlējies A2 vai AreaIT hostingu, tad abās vietās būs pieejams cPanel. cPanel ir vieglākais un ātrākais veids kā uzstādīt WordPress. Tas prasa arī mazāk zināšanu un pūles.

1. Jāielogojas hostinga cPanel un jāatrod Softaculous sadaļa. Tajā jāatrod WordPress. No daudziem hostingiem ko esmu redzējis, WordPress popularitātes dēļ vienmēr ir pirmais. Sadaļas nosaukums var būt arī mainīts un dizainiski tas var izskatīties arī mazliet savādāk.wordpress cpanel

2. Izvēlamies WordPress, lai nokļūtu tālāk uz nākamo logu. Atvērsies logs ar izvēli “Install Now“. Latviešu valodā attiecīgi “Instalēt” vai “Uzstādīt“.

Kā uzstādīt WordPress

3. Esam nonākuši pie mazliet sarežģītākas sadaļas! Toties ir arī laba ziņa, tu jau gandrīz esi uzstādijis WordPress paša spēkiem!

Kā uzstādīt WordPress

Tātad noskaidrosim ko nozīmē katra šī sadaļa bildē:

 1. Mājaslapas protokols. Ja vien neveido e-veikalu tad izvēle paliek nemainīga. “http://”. Ja tomēr esi iegādājies SSL sertifikātu tad izvēlies “https://” protokolu.
 2. Izvēlies domēnu. Vairumā gadījumu tas būs tevis pievienotais domēns pie hostinga. Ja iepriekš esi izveidojis apakšdomēnu, tad tas uzrādīsies šeit. Piemēram blogs.nosaukums.lv
 3. Ja vēlies WordPress uzstādīt citā mapē. Piemēram nosaukums.lv/blogs
 4. Ievadi mājaslapas nosaukumu. Šis nav būtiski, jo to vari mainīt jebkurā brīdī pēc WordPress uzstādīšanas.
 5. Īss apraksts. Piemēram “Blogs par jaukiem kaķiem“. Arī šo vari mainīt jebkurā brīdī pēc uzstādīšanas.
 6. WPMU ir vairākblogu funkcija, kad vari uzstādīt vairākus WordPress vienā sistēmā. Šī funkcija visticamāk tev nebūs nepieciešama. Tātad – atstājam šo lauku brīvu! 

Super! Pirmo daļu esam veiksmīgi aizpildījuši.

4. Tālāk ir jāievada dati lietotājam.

Kā uzstādīt WordPress

 1. Jāievada administrātora lietotājvārds.
 2. Administrātora parole. Jo drošāka, jo labāk.
 3. Administrātora e-pasts.
 4. Pie select language attiecīgi valodes izvēle. Iesaku paturēt angļu, jo latviskais tulkojums nav pilnvērtīgs.

5. Šis ir arī noslēdzošais solis. Pēc šī tu veikmsīgi būsi uzstādījis WordPress.

Kā uzstādīt WordPress

 1. Datubāzes vārds, var atstāt esošo to, kas ir jums.
 2. Table prefix ir saistīts ar datubāzi. Atstāt esošo.
 3. Atslēgt atjauninājumu paziņojumus. Man personīgi tie nav nepieciešami.
 4. Automātiski atjauninājumi. Es šo lauku atstāju neaktīvu. Vienmēr ir labāk atjaunot pašam visu sistēmu nekā ļaut to darīt automātiski.
 5. Atjaunot “pluginus”. Šos varētu nosaukt par “spraudņiem”, kas papildina jūsu WordPress. Arī atstāju neaktīvu.
 6. Atjaunināt esošos dizainus. Tāpat, atstāju neaktīvu.
 7. Automated backups – izveidos kopijas no jūsu mājaslapas, lai vajadzības gadījumā var atjaunot. Es izvēlos vienreiz nedēļā.
 8. Cik kopijas turēt uz servera. Es parasti izvēlos 2.
 9. Ievadi e-pastu uz kuru saņemt informāciju par šo instalāciju. Noder, ja kādreiz vajaga ko ātri atrast.
 10. Uzstādīt WordPress.

Apsveicu! Tu esi veiksmīgi uzstādījis WordPress. Ja visu esi izdarījis pareizi, tad saņemsi šādu paziņojumu:

Kā uzstādīt WordPress

Tālāk spiežam uz norādītā linka. Jūsu administrācijas panelis ja nav mainīts vienmēr atradīsies nosaukums.lv/wp-admin kur attiecīgi ar 4. solī norādīto informāciju tu varēsi pieslēgties.
Kā uzstādīt WordPress

Šādi izskatīsies jūsu tikko uzstādītā WordPress administrācijas panelis. Tātad piecos vieglos soļos esam uzstādījuši paši savu WordPress sistēmu. Lapa ir pilnībā funkcionējoša bez papildus darbībām. Izmantojot cPanel mēs esam ietaupījuši daudz laika.

Ko darīt ja nav cPanel? Uzstādīt WordPress ar FTP palīdzību.

Ir iespējams, ka hostings neizmanto cPanel. Tad WordPress uzstādīšana var būt savādāka, bet nekam diži atšķirīgam nevajadzētu būt. Ir iespēja WordPress uzstādīt arī manuāli. Izmantojot FTP piekļuvi un augšupielādējot failus.

Iepriekš ir nepieciešams sagatavoties. Būs nepieciešams programma, kas ir spējīga pieslēgties FTP serverim un pats WordPress. Jaunāko WordPress versiju vienmēr var lejupielādēt WordPress.org. Kā FTP klientu es ieteiktu FileZilla, ko vienmēr var iegūt šeit.

1.Kad viss ir uzstādīts un WordPress fails atvērts, tad varam sākt failu augšupielādi. Kad tika iegādāts hostings, tad visbiežāk FTP informācija tiek nosūtīta uz e-pastu. Attiecīgi ir jāievada domēns, lietotājs un parole.

WordPress FTP

2. Ir jāatrod mape ar nosaukumu “www”. Atkarībā no hostinga uzstādījumiem mapes nosaukums var būt savādāks. Mums ir vajadzīga galvenā mape. Parasti “www” vai “public_html”.

Kad esam nonākuši šajā mapē tad varam sākt failu augšupielādi. Kad šis process ir beidzies, varam doties uz nākamo soli.

3. Ir nepieciešams uzstādīt datubāzi ar jaunu lietotāju un paroli. Šoreiz kā piemērs būs cPanel. Ir jāatrod “Databases” sadaļa. Attiecīgi jāizvēlas “MySQL® Databases“.

WordPress myslq

4. Tālāk ir laiks izveidot Datubāzi. Ievadam datubāzes vārdu un spiežam “Create Database”.

wordpress mysql

5. Kad datubāze ir izveidota, laiks izveidot datubāzes lietotāju, paroli un to pievienot datubāzei.

wordpress ftp

 1. Ievadam lietotāju
 2. Paroli
 3. Atkārtoti paroli
 4. Izveidot lietotāju
 5. Pievienot sekojošo lietotāju
 6. Izvēlētajai datubāzei
 7. Pievienot

Kad šis ir izdarīts. Atceries saglabāt datus drošā vietā, jo, lai uzstādītu WordPress mums šī tikko ievadītā informācija būs nepieciešama.

6. Kad visi iepriekšējie soļi ir izdarīti, norādām pārlūkprogrammā mājaslapas adresi. Ja WordPress tika augšupielādēts galvenajā mapē tad pietiks ar tiešu nosaukums.lv. Ja tika izvēlēts apakšdomēns vai cita mape tad attiecīgi dodamies uz šo vietu. Būtu jāparādās valodas izvēles linkam.

wordpress install

7. Kad esam tikuši tālāk par informācijas logu ir jāievada augstāk ievadītā informācija, lai WordPress spētu komunicēt ar jūsu hostingu un izveidotu nepieciešamos datus, lai funkcionētu. Database host ir vienīgais kur parasti ir aizķeršanās ja ņemam vērā, ka ievadītā informācija ir pareiza. Vairumā gadījumu ir jānorāda localhost vai mysql.

Wordpress Install

Ja visa informācija būs pareiza, tad tālāk nonāksi pie lietotāja izveides, kas ir vienkārš process. Kā var redzēt, ar cPanel mēs krietni ietaupam laiku un darbības. Ievadam informāciju un instalējam. Manuāli darot to pašam ir nepieciešama papildus programatūra un zināšanas. Pamācību uz beigām sāku saīsināt, jo pateicos cPanel WordPress uzstādīšana ir krietni vienkāršāka un FTP opciju izmantos jau lietotāji ar lielāku pieredzi. Neskatoties uz to, pēc šīs pamācības izlasīšanai katram būtu jābūt skaidram par to kā uzstādīt WordPress uz sava hostinga. Ja tomēr neesi pārliecināts par kādu no punktiem, raksti man vai komentāros.

 

Leave a Reply